Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Bahailer Ne Yapar? / Çocukların Kapasitelerini Geliştirme

Çocuk Sınıflarının İçeriği ve Herkese Açık Oluşu

Çocuk sınıfları katılmak isteyen her çocuğa açıktır ve ailelerle birlik içerisinde yürütülür. Bahai İnancı öğretilerinden ilham alınarak hazırlanan bu sınıfların amacı, çocuklarda Tanrı’ya ve tüm dinlerin peygamberlerine karşı sevgi uyandırmak ve içlerinde zaten var olan içsel kapasitelerini ortaya çıkarmalarında çocuklara yardımcı olmaktır.

Bu sınıflar, hem kutsal yazılar incelenerek hem de çocukların yaşamlarında karşılaştıkları sorular hakkında konuşularak, çocukların kendi hayatlarında, aileleri ve arkadaşlarıyla olan ilişkilerinde sevgi, birlik ve adalet gibi ruhani prensipleri uygulamalarına yardımcı olur. Sınıfların nihai amacı çocukların kendi ruhani gelişimlerinin sorumluluğunu üstlenmelerinin ve toplum refahına katkıda bulunmanın gerekliliğini anlama ve buna uygun olarak hareket edebilme seviyesine ulaşmalarını sağlamaktır.

Bu sınıflar tüm çocukların katılımına açıktır ancak hiçbir çocuk ailesinin izni olmadan katılamaz. Dersler sosyal beceri ve arkadaşlığı geliştiren etkinlikler, oyunlar, sevgi, nezaket, cömertlik gibi erdemleri anlatan hikayeler, sanat ve müzik içerir.