Dünya Çapındaki 200. Yıldönümü Kutlamalarını Yansıtmak için Yeni bir Web Sitesi

Hz. Bab’ın Doğumunun ikiyüzüncü yıldönümü için uluslararası yeni bir web sitesi bugün itibariyle yayına girmiştir: https://bicentenary.bahai.org/the-bab/

Söz konusu site, önümüzdeki sekiz hafta boyunca aşamalı olarak açılıp geliştirilecektir. Şu anda, bu kutlu olay için özel olarak yapılan sanatsal çalışmalar ve Hz. Bab ile Hz. Bahaullah’ın hayatları ve öğretileri hakkında makaleler içeren site, zamanla daha geniş konuları kapsayacaktır. Sitede, bu tarihi yıldönümü hakkında Yüce Adalet Evi’nin özel Mesajı da yer alacaktır. Yaklaşan yıldönümü için hazırlanmış uzun metrajlı bir film olan Işığın Doğuşu da bu ayın sonuna kadar yine aynı sitede yayına girecektir. Söz konusu sitede 10 dil seçeneği bulunmaktadır: Arapça, Çince, İngilizce, Fransızca, Hintçe, Farsça, Portekizce, Rusça, İspanyolca ve Svahili.

Site, dünya çapında bazı toplumlardaki dostların, Hz. Bab ve Hz. Bahaullah’ın yaşamlarını ve Onlar’ın birleştirici mesajlarını anmak için düzenleyecekleri kutlamaları paylaşarak tüm dünyayı aynı tema altında birleştirecektir. Bu kısa görüntüler, hemen hemen dünyanın tüm ülkelerindeki binlerce kutlamanın birer örneği olacaktır.

İkiz Kutsal günlerde site, tüm dünyayı saran kutlamalar silsilesinin anlık görüntülerini de yakalayıp sunacaktır. Bu süreç Kiribati’de 28 Ekim günbatımı ile başlayıp Hawaii’de 30 Ekim günbatımıyla son bulacaktır. 72 saatlik süre boyunca çeşitli yerleşim yerlerinden fotoğraflar, haberler ve başka medya görselleri ve haberleri yayınlanacaktır. Sitede Bahai Mabetlerinden video çekimlerini de göstermek üzere planlamalar yapılmıştır.

Yıldönümü için yapılan hazırlıklar Facebook, Instagram ve YouTube hesaplarından olduğu gibi Bahá’í World News Service (www.news.bahai.org) haber sitesinde de paylaşılmaktadır ve bu platformlarda haber akışı devam edecektir.

Bu makalenin orijinaline ulaşmak için: https://news.bahai.org/story/1350/

Daha işlevsel bir kullanım deneyimi ve akıllı seçenekler sunabilmek için web sitemizde çerezlerden yararlanmaktayız. Detaylar için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.