Bahailer tüm geçmiş çağların Vaat Ettiği Kimse’nin Hz. Bahaullah olduğuna ve bu sebeple de O’nun dünyaya geldiği bu günün muazzam öneme ve ruhani potansiyele sahip olduğuna inanırlar. İnsanlığın tümü için son derece kıymetli olan bu Kutsal Yıldönümü, Hz. Bahaullah’ın hayatı, öğretileri ve görevi üzerinde derinlemesine düşünmemize fırsat yaratmıştır. Ekim 2017’de dünyanın her yerinde bakışları Hz. Bahaullah’ın dünya görüşüyle aydınlanan, hayatın her kesiminden binlerce insan O’nun İki Yüzüncü Doğum Yıldönümünü coşkuyla kutladılar.

Bahai Dünya Merkezi tarafından Hz. Bahaullah’ın İki Yüzüncü Doğum Yıldönümü anısına belgesel formatında bir film hazırlanmıştır. O’nun yaşamı, öğretileri ve günümüzde dünyanın dört bir yanındaki Bahailerin içinde yaşadıkları toplumlara sundukları katkıları gözler önüne seren “Dünyaya Işık” filmini aşağıda bulabilirsiniz:

Hz. Bahaullah’ın dünyaya gelişinin İki Yüzüncü Yıldönümü anısına Türkiye Bahai Toplumu tarafından özel olarak hazırlanmış iki derlemeye ve Bahai Dünya Merkezi tarafından oluşturulmuş uluslararası websitesine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Bahai Dünya Merkezinin hazırladığı 200. Doğum Yıldönümü sayfası için tıklayınız