Kılavuzluğun elli yılı, büyüyen bir gençlik hareketini beslemektedir

Bu yaz, Yüce Adalet Evi’nin dünya çapındaki Bahai gençlere özel olarak hitap ettiği ilk mektuptan bu yana süregelen elli yıla işaret etmektedir. Haziran 1966’da yazılmış olan mektup, daha iyi bir dünyanın meydana getirilmesinde gençlerin rolünün merkezî öneme sahip olduğunu vurgulamıştı.

Süregelen on yıl içinde, genç insanlardan oluşan nesiller kendilerini toplum kurma çabalarına ve kendi geniş toplumlarının gelişimine adamıştır. Son yıllarda, Yüce Adalet Evi tarafından 2013 yılında çağrıda bulunulan gençlik konferanslarına 80.000’den fazla genç insan katılmıştır ve bu süreçte gençler başkalarına hizmet, gelecek nesillerin refahı için adanmışlık, uyumlu bir hayat yaşamak ve insanlığın birliği prensibine dayanan insan etkileşiminin yeni modellerini oluşturmak aracılığıyla, kendi enerjilerini geniş toplumda yapıcı süreçlere doğru yönlendirmek için çaba harcamıştır.

Gerçekleştirilen 114 konferanstan bu yana bu küresel hareket, dünyanın her yerinde toplumun tüm seviyelerinde gençlerin birlikte yansıma ve meşveret yaptığı ve kendi toplumlarına nasıl hizmet edeceklerini planladıkları toplantılara ilham kaynağı olmuştur. Konferansları takiben 100.000’i aşkın genç, çok sayıda buluşmanın parçası olmuştur.

Önümüzdeki aylarda, dünyanın dört bir yanında sayısız genç insan grubu bu yolda devam etmek üzere bir araya gelecektir. Onların çabaları, elli yıl önce kendi akranlarına yazılmış olan ve onları “insan toplumunun karakterini” yeniden oluşturabilecekleri hizmet alanlarına çağıran Yüce Adalet Evi’nin mesajının bir hatırlatması niteliğindedir.

Bu makalenin orijinaline ulaşmak için: http://news.bahai.org/story/1113/

Daha işlevsel bir kullanım deneyimi ve akıllı seçenekler sunabilmek için web sitemizde çerezlerden yararlanmaktayız. Detaylar için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.