Müşavirlerin Ülkelerine Geri Dönüşü Bahai Dünyası İçin Yeni Bir Yolculuğu İşaret Ediyor

Kıtasal Müşavir Heyetleri üyeleri Yüce Adalet Evi binasının girişindeki merdivenlerde

Kıtasal Müşavir Heyetleri üyeleri Yüce Adalet Evi binasının girişindeki merdivenlerde

BAHAİ DÜNYA MERKEZİ – Müşavir Heyetlerinin, konferanslarının hemen ardından başlayan ve bugün sona eren meşveretleri, dünya Bahai toplumunun gelişiminde yeni bir sayfanın açılışına işaret ediyor.

Son birkaç günün meşveretleri, 30 Aralık 2021 – 4 Ocak 2022 tarihleri arasında düzenlenen Müşavirler konferansına özel küresel bir perspektiften ortaya çıkan içgörülerin bolluğu ile zenginleşti.

Müşavirlerin son birkaç günkü meşveretleri, Bahai dünyasının her kıtadaki birleşik, sistematik çabalarının yerel, bölgesel ve milli seviyede geliştirilmesine odaklanmıştır. Bu çabalar, toplum inşa etmek için kapasite oluşturan eğitim programlarının yanı sıra toplumsal hareket ve toplum diskurlarına katılımı da içeriyor.

Kutsal Makamlara ve Kutsal yerlere yaptıkları ziyaretlerle ruhani olarak canlanan, Yüce Adalet Evi’nin kılavuzluğuyla ve meslektaşlarından kazanılan içgörülerle aydınlanan Müşavirler, içlerine çektikleri ruhani enerjiyi ve içgörüleri önümüzdeki haftalarda ve aylarda düzenlenecek olan binlerce küresel konferansın rehberliğinde Bahai dünyasına geri yansıtmaya hazır olarak Kutsal Topraklardan ayrılıyorlar.

Adalet Evi, bu konferansların, “Hz. Bahaullah’ın dünyanın ıslahı için çalışma evrensel çağrılarını” faaliyete geçirme çabalarında toplumların “Emrin geniş toplum inşa etme gücünü salıvermek için önlerindeki olasılıkları yeniden incelemelerini” mümkün kılacağını belirtmiştir.

Müşavirlerin Yüce Adalet Evi binasının basamaklarında havadan çekilmiş bir fotoğrafı
Müşavirlerin Yüce Adalet Evi binasının basamaklarında havadan çekilmiş bir fotoğrafı

Bu makalenin orijinaline ulaşmak için: https://news.bahai.org/story/1575/

Daha işlevsel bir kullanım deneyimi ve akıllı seçenekler sunabilmek için web sitemizde çerezlerden yararlanmaktayız. Detaylar için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.