Etkileyici çekimler, Şili Mabedine ilişkin gelişmeleri gözler önüne sermektedir

Güney Amerika’nın Bahai Mabedi’nin son derece heyecanla beklenen açılışının yaklaştığı bu günlerde Mabedin inşasıyla ilgili en son haber filmi yayınlandı.

Söz konusu video geçtiğimiz yıl gerçekleşen başlıca gelişmelere ve Mabedin verdiği ilhamın etkisiyle toplumla Mabet arasındaki ve hizmet aktiviteleriyle ibadet arasındaki artan bağlantıya dikkat çekmektedir.

Bu Mabedin inşası, dünya genelinde Bahai Mabetlerinin inşa edildiği, bir asrı aşkın bir dönemin son adımına damga vurmaktadır.

Temmuz 2012’den beri bir videolar dizisi hem inşaat sürecini hem de Mabedin çevresindeki toplumda gerçekleşen gelişmeleri belgelemiştir. Bu haber filmlerinin ana konusu, Mabedin fiziki binası ile binanın çevresinde harekete geçirilen ruhani güçler arasındaki derin bağlantı olmuştur.

Çevresindeki toplum üzerinde Mabedin yarattığı en derin etkilerin arasında duanın gücüne dair artan bir farkındalık olmuştur. Bu ise, anlamlı hizmet aktivitelerinin katlanması yoluyla insanlığın refahına yönelik kararlılığın ve adanmışlığın artan ifadesi ile sıkı bir bağlantı halinde gerçekleşmiştir.

Mabedin açılış töreni 13 Ekim Perşembe günü saat 14:00’te (GMT) başlayacaktır. Halka açık gerçekleştirilecek açılış töreninin canlı video yayını yaklaşık 90 dakikalığına Baha’i World News Service (www.news.bahai.org) Web sitesinden yapılacaktır ve bir video kaydı hemen ardından erişime hazır olacaktır.

Şili Bahai toplumu aynı zamanda, 14-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek açılış konferansına gelen insanları karşılamaya başladı. Yerel halkların ve Latin Amerika’nın her tarafındaki milli toplumların temsilcileriyle birlikte hemen hemen tüm diğer kıtalardan bireyler ve gruplar, kutlamalara katılmak için Şili’ye gelmektedir. Konferansın canlı yayını 14 Ekim Cuma gününden 16 Ekim Pazar gününe kadar http://dedicacion.templo.bahai.cl adresinden izlenebilecektir.

Bu makalenin orijinaline ulaşmak için: http://news.bahai.org/story/1125/

Daha işlevsel bir kullanım deneyimi ve akıllı seçenekler sunabilmek için web sitemizde çerezlerden yararlanmaktayız. Detaylar için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.