Hz. Abdülbaha’nın Makamı: Yapı temellerin üzerinde yükseliyor

BAHAİ DÜNYA MERKEZİ – Hz. Abdülbaha’nın Makamının ana merkezi yapısının temellerinin Eylül ayında tamamlanması sonrası, dikey bölümlerin inşa çalışmaları da hızla devam etmektedir. Makamın merkezi alanının altında yer alacak olan bodrum kısmının şekli de ortaya çıkmaya başlamıştır.

Betonun her iki tarafındaki peyzaj ve bahçelere sabit destek sağlayacak olan beton temel altlıklarını döşemek için çalışmalar hızla ilerlemektedir.

Aşağıda yer alan seçilmiş bazı fotoğraflar şu an yapılmakta olan çalışmalar konusunda bilgi vermektedir.

Yapının ana merkezi alanının alt tarafında yer alacak olan bodrum kısmı, duvarlar ve sütunlar yükseldikçe şekillenmeye başlıyor.

Bir inşaat işçisi, yapının bir sonraki bölümlerinin inşası için hazırlık yaparken.

Ana merkezi yapının alt kademesindeki ve bu alanı çevreleyecek olan iki adet kenar setlerinin her birinin temeli üzerindeki çalışmalar paralel olarak devam etmektedir.

“Boşluklu döşeme” blokları yerleştirilince, beton dökümü için çubuk donatıları eklenecek.

Platformun bir bölümü tamamlanırken, bir sonrakinin hazırlıkları da devam ediyor. Kenar setleri için beton platformların inşası tamamlanmak üzeredir.

Hz. Abdülbaha’nın Makamının inşası aşama aşama devam etmektedir.

Haber Servisi, projedeki gelişmeleri web sitesinin özel bir bölümünde takip edilebilecek yazılarla ve kısa duyurularla haber yapmayı sürdürecektir.

Bu makalenin orijinaline ulaşmak için: https://news.bahai.org/story/1467/

Daha işlevsel bir kullanım deneyimi ve akıllı seçenekler sunabilmek için web sitemizde çerezlerden yararlanmaktayız. Detaylar için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.