Kamboçya Mabedi’nin inşası ilerleme kaydediyor

İlk yerel Bahai Mabedi’nin tamamlanması için bekleyiş arttıkça Battambang’da heyecan çoğalmaktadır. Bölgenin çok sayıda sakini hem kendi toplumlarına hem de bu tarihi girişimin başlatılmasından bu yana yüzlerce fidan ve çiçeğin ekildiği Mabet arsasında hizmet etmek için harekete geçmiştir.

Bunun yanı sıra ana yapının ve etrafındaki binaların inşası seri bir şekilde ilerleme kaydetmiştir. Ayrıca kısa süre önce havadan yapılan video çekimi, ortaya çıkmakta olan yapının ve etrafındaki arsanın güzelliğini gözler önüne sermektedir.

Son zamanların en çok göze çarpan bazı gelişmelerinin arasında arsanın üzerinde birkaç yan binanın tamamlanması ve ana binanın çelik çatı yapısının kurulması vardır. Bunları kısa süre sonra çatının giydirilmesi ve camla kaplanması izleyecektir.

Nisan ortasına doğru çatı tamamlandığında İsm-i Azam işlemeli süsleme, Mabedin içerisine yükseltip yerleştirilecek ve inşaat sürecinin bir başka önemli kilometre taşına işaret edecektir.

Yerel halkın bu heyecanı artarken Battambang şehrinin Valisi Bay Chan Sophal Mart ayının ilk gününde Mabet arsasını ziyarete gelip toplumun üyeleriyle bir araya geldi ve gelişmeleri yakından izleme fırsatı buldu.

Bu makalenin orijinaline ulaşmak için: http://news.bahai.org/story/1157/

Daha işlevsel bir kullanım deneyimi ve akıllı seçenekler sunabilmek için web sitemizde çerezlerden yararlanmaktayız. Detaylar için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.