Kutsal Topraklar’da uzun süreli hizmetin ardından ayrılık

Yüce Adalet Evi’nin iki üyesi, Bahai Dünya Merkezi’nde uzun yıllar hizmet etmenin ardından Kutsal Topraklar’dan ayrılıyor.

Bahai Dini’nin uluslararası idari kurumunda 10 yıl hizmet eden 70 yaşındaki Bay Gustavo Correa ile 15 yıl hizmet eden 72 yaşındaki Dr. Firaydoun Javaheri geçtiğimiz sene görevlerinden aflarını istemişlerdi.

Yüce Adalet Evi taleplerini kabul etmiş ve bu ayın sonunda gerçekleştirilecek 12. Uluslararası Bahai Konvenşınından sonra Bay Correa ve Dr. Javaheri’nin ayrılacaklarını Kasım 2017’de duyurmuştu.

Konvenşın 29 Nisan – 2 Mayıs 2018 tarihlerinde Hayfa’da, dünyanın her yerinden gelmesi beklenen 1,300’den fazla delegenin katılımıyla gerçekleştirilecektir.

Bay Correa Kolombiyalı’dır. Yüce Adalet Evi’ne 2008 yılında seçilmişti. Dr. Javaheri ise İran’da doğdu ve hayatının uzun bir dönemini Afrika’da – önce Gambiya’da sonra Zambiya’da – geçirmiştir. Yüce Adalet Evi’ne 2003 yılında seçilmişti.

Bu makalenin orijinaline ulaşmak için: http://news.bahai.org/story/1253/

Daha işlevsel bir kullanım deneyimi ve akıllı seçenekler sunabilmek için web sitemizde çerezlerden yararlanmaktayız. Detaylar için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.