İkiyüzüncü yıldönümü sitesindeki yeni bölüm

İkiyüzüncü yıldönümü için hazırlanan web sitesindeki yeni bir bölüm kısa süre önce yayına açıldı.

Bu yeni ara yüz, Hz. Bahaullah’ın doğumunun 200. yıldönümüne damga vuran, 150’yi aşkın ülke ve bölgede gerçekleştirilen kutlamalara ve inisiyatiflere dair genişletilmiş bir bakış sunmaktadır.

Site ziyaretçileri bölgelere ayrılmış fotoğraf galerileri, müzik ve videolarla zenginleştirilmiş içeriği keşfetme fırsatı buluyorlar. Web sitesi kutlamaların hem küresel boyutunu hem de Hz. Bahaullah’ın hayatının ve öğretilerinin saygıyla anıldığı çeşitli kültürel ortamları yansıtmaktadır.

Eylül 2017’de ilk olarak yayına sunulduğundan itibaren site aşamalı olarak sanatsal faaliyetler, Hz. Bahaullah’ın hayatı ve öğretileri konulu yazılar, milli ve yerel liderlerden halka açık mesajlar, Yüce Adalet Evi’nin konu ile ilgili bir yazısı ve Hz. Bahaullah’ın hayatı konulu bir film yayınlamıştır. Ekim ayında, yıldönümünün anıldığı 72 saat süresince, dünya kendi ekseni etrafında iki dönüşü tamamlarken web sitesi, dünyanın her yerindeki kutlamalara dair kareleri, düzenli olarak güncelleyerek sundu.

Bu yeni bölümün eklenmesiyle site, Hz. Bahaullah’a olan sevginin dünya çapında dışa vurumunun ve O’nun barışçıl ve adil dünya vizyonuna olan adanmışlığın tarihi bir kaydı olarak hizmet edecektir.
Bu makalenin orijinaline ulaşmak için: http://news.bahai.org/story/1252/

Daha işlevsel bir kullanım deneyimi ve akıllı seçenekler sunabilmek için web sitemizde çerezlerden yararlanmaktayız. Detaylar için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.