Mabet, gelecek için ekim yapma konusunda çocuk ve gençlere ilham vermektedir

Battambang’daki yakın toplumlardan çok sayıda gönüllü, Battambang’da inşa edilmekte olan yerel Bahai Mabedinin peyzaj düzenlemesinde çalışmak üzere aylardır düzenli olarak bir araya gelmiştir.

Bu kolektif hizmet ruhu herkesi etkilemiştir. Yayılan bu etkinin belirtilerinden biri, bu tarihî gelişmede bir paylarının olması için çocuklarda ortaya çıkan şevk ve istek olmuştur.

Komşu toplumlar, Mabet alanında çocuklara, gençlere ve her yaştaki yetişkinlere açık olan bahçe düzenleme projeleri organize ederek bu artan şevke yanıt vermiştir.

Projelere yüzlerce gönüllü katılmıştır. Gönüllüler sabahın erken saatlerinde dua için toplanmakta ve sonra da yükselen merkezî yapıyı çevreleyen arazide plumeria ağaçlarıyla ixora fundaları ekerek tüm günlük bir bahçe işine girişmektedirler. Yaklaşık 900 bitki söz konusu alana nakledilmiştir.

En son yapılan toplu bahçe işi etkinliğindeki deneyimini düşünen bir katılımcı şöyle söyledi: “Artık plumeria ağaçlarının ve ixora bitkilerinin güneş ışığına gülümsediğini görebiliyoruz.” Gelecekte insanlar Mabedi ziyaret ederken bahçelerin keyfini sürebilsin diye Mabet zeminini güzelleştirmeye yardım edebildiği için mutlu olduğunu ekledi. Kendisine ait bu duygular çok yaygındır.

Battambang, yerel bir Bahai Mabedinin inşa edilmesi için Yüce Adalet Evi tarafından seçilmiş olan, dünya çapındaki ilk beş yerden biridir. Mabedin 2017 yılının sonlarına doğru tamamlanması beklenmektedir.
Bu makalenin orijinaline ulaşmak için: http://news.bahai.org/story/1137/

Daha işlevsel bir kullanım deneyimi ve akıllı seçenekler sunabilmek için web sitemizde çerezlerden yararlanmaktayız. Detaylar için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.