Türkiye Büyük Millet Meclisinde Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na nezaket ziyareti

İnsanlığın birliği ve daha iyi bir küresel toplum için dünyanın birçok yerinde olduğu gibi ülkemizde de çalışmalar yürütmekte olan Bahai toplumu olarak resmi makamlar, hükümet yetkilileri ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde toplumun çeşitli temsilcileri ziyaret edilmekte, Bahailerin neye inandıkları ve ne yaptıkları ile ilgili bilgi paylaşılmakta ve söz konusu kurum ve kişilerle ilişki kurulmaktadır.

İçinde yaşadığı ülkeyi seven, kanunlarına uyan ayrıca tarafsız ve partizan siyasetten uzak duran yaklaşımı açıkça ifade edilerek yürütülmekte olan bu ilişkiler kapsamında Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye Büyük Millet Meclisinde makamında ziyaret edilmiş ve kendisine Bahai İnancı, prensipleri ve insanlığın birliği için Bahai toplumunun sürdürmekte olduğu çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir. Farklı kültür ve inançların tarihten bugüne kardeşçe yaşadığı ülkemizin esenliği için Bahai toplumunun dualar sunmakta olduğu da paylaşılmıştır.

Sayın Kılıçdaroğlu’na nazik kabulleri için şükranlarımızı sunmaktayız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha işlevsel bir kullanım deneyimi ve akıllı seçenekler sunabilmek için web sitemizde çerezlerden yararlanmaktayız. Detaylar için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.