Yeni websiteleri dünya çaplı Bahai toplumunun genişliğini yansıtıyor

40’ı aşan ve dünyayı saran bir resmi Bahai websiteleri dizisi yakın zamanda ortaya çıktı. Bahai.org, Bahai Media Bank ve Bahai Uluslararası Toplumu’nun resmi websitesi gibi yeni uluslararası sitelerin açılışının yanı sıra birtakım yeni milli websiteleri de ortaya çıktı.

Birçok milli toplum, Emrin hedeflerine ve aktivitelerine dair gelişen anlayışlarını internet ağı aracılığıyla nasıl paylaşabilecekleri konusunda öğrenmeler elde etmişlerdir.

Ülkelerindeki toplumsal gerçeklikleri göz önünde bulunduran bu sitelerin birçoğu aynı zamanda toplumun iyileştirilmesine yönelik bir vizyonu da aktarmaya çalışmaktadır.

Bazı ülkelerde milli web sitesinin açılması, o ülkedeki Bahai toplumunun internet ağındaki ilk resmi varoluşuna işaret etmiştir. Arap bölgesinde aynen bu şekilde oldu ve dokuz ülkede yeni milli websiteleri açıldı. Bütün bölge boyunca, resmi Bahai sitelerinin yayına açılması Bahai toplumu için tarihi bir gelişmeye sebep olmuştur.

Örneğin Tunus’ta bölgenin ilk resmi Bahai websitesi yayına açıldı ve o andan beri Tunus’taki Bahailer çeşitli ortamlarda bölgelerindeki gelişmeye katkıda bulunabilecekleri artan sayıda fırsata tanık oldular. Websitesi, Bahai toplumunun adil ve barışçıl bir toplum inşa etmede hemşerileriyle birlikte nasıl çalıştıklarını paylaşmak için bir vasıta olarak hizmet etmiştir.

Bu yeni sitelerin hızlı gelişimi, Bahai dünyasındaki ülke ve kültürlerin kapsamını yansıtmaktadır. Her toplum daha fazla geliştikçe, milli websitesi de gelişmeye devam edecektir.

Sitelerin kapsamlı bir listesine şu adresten ulaşılabilir: https://www.bahai.org/national-communities/

Bu makalenin orijinaline ulaşmak için: http://news.bahai.org/story/1102/

Daha işlevsel bir kullanım deneyimi ve akıllı seçenekler sunabilmek için web sitemizde çerezlerden yararlanmaktayız. Detaylar için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.