Yeni yıl, ikiyüzüncü yıldönümü kutlamalarının ikincisini müjdeliyor

20 Mart gün batımı, dünyanın her yerinde Bahai yeni yılı olarak kutlanan Nevruz’un başlangıcıdır. Bu yıl Nevruz, hevesle beklenen ikiyüzüncü yıldönümü kutlamalarının ikincisini müjdelemektedir.

Ekim 2019’da Bahai İnancı’nın öncüsü ve müjdecisi olan ve çarpıcı hayatı ve öğretisi ile Hz. Bahaullah’ın gelişine yolu hazırlamış olan Hz. Bab’ın doğumunun 200. yıldönümü kutlanacaktır. 29 ve 30 Ekim’de Bahailer, komşuları, aileleri ve arkadaşları ile birlikte, bu İkiz Güneşlerin doğumlarının yıldönümlerini anacaklardır.

Önümüzdeki aylarda, bu ikiyüzüncü yıldönümünün onuruna, Bahai.org ana websitesinin parçası olan yeni bir websitesi yayınlanacaktır. Bu websitesi tıpkı 2017 yılında gerçekleşen ikiyüzüncü yıldönümü kutlamasından bir ay önce yayınlanan site gibi, etkinlik için özel olarak hazırlanan bir filmin yanı sıra dünyanın yer yanından Bahai toplumlarının kutlamalarından düzenli olarak yapılan güncellemeler de dâhil olmak üzere aşamalı olarak geliştirilecektir.

Yaklaşan ikiyüzüncü yıldönümü kutlamasına hazırlık olarak, Hz. Bab’ın hayatı ve misyonu ile ilişkili 43 görselden oluşan bir koleksiyon ilk defa yayınlanmıştır. Ayrıca Makam-ı Ala ve çevresinin beş tane kuşbakışı videosu da ilk kez yayınlanmıştır. Bu koleksiyona Bahai Medya Bankası’ndan (https://media.bahai.org/) erişim sağlanabilir. Fotoğraflar Hz. Bab ve Kutsal Makamı ile ilgili başlıklara eklenmiştir. Ayrıca önümüzdeki ikiyüzüncü yıldönümü için üç grafik tasarım Bahai Kutsal Gün kutlamaları bölümüne eklenmiştir.

Bu makalenin orijinaline ulaşmak için: https://news.bahai.org/story/1316/

Daha işlevsel bir kullanım deneyimi ve akıllı seçenekler sunabilmek için web sitemizde çerezlerden yararlanmaktayız. Detaylar için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.