66. Milli Konvenşın: Türkiye’nin dört bir yanından delegeler 66. Milli Konvenşına katılım sağladılar.

66. Milli Konvenşın: Türkiye’nin dört bir yanından delegeler 66. Milli Konvenşına katılım sağladılar.

Milli seviyede Bahai toplumlarının canlılığını besleme sorumluğu, dünyanın her yerindeki 180’i aşkın Milli Ruhani Mahfile aittir. Dokuz üyeden oluşan bu kurumlar, toplumun yaşamlarını güçlendirmek için Bahai toplumlarının aktivitelerine sevgi ile rehberlik ederler. Milli Ruhani Mahfiller toplumun mali kaynaklarını yönlendirir, devletin resmi makamları ile ilişkileri idare eder ve birey ve kurumlardan gelen soruları ele alırlar. Milli Ruhani Mahfiller, her sene bölgelerinden seçilerek gelen delegeler tarafından seçilirler. Delegeler her yıl, meşveret ederek Bahai toplumunun gelişimi hakkında içgörüler paylaştıkları milli konvenşınlarda bir araya gelir ve Milli Ruhani Mahfil üyelerini seçerler.

Bu yıl 26-28 Nisan tarihlerinde, ülkemizde Türkiye’nin dört bir yanından gelen delegeler, Türkiye Bahaileri Milli Ruhani Mahfilini seçmek üzere İstanbul’da 66. Milli Konvenşın için bir araya geldiler. Konvenşın sırasında delegeler, içinde yaşadıkları toplumların esenliği ve insanlığın birliği için yürüttükleri çalışmalarla ilgili deneyimlerini paylaştılar.

Konuşmalar; Bahai toplumunun, insanlığın barışa doğru hareketine katkıda bulunma çabalarını nasıl yoğunlaştırabileceğini de içeriyordu. Bu çabalar, toplum oluşturma kapasitesinin yanı sıra sosyal ve toplumsal diskurlara katılımı geliştiren eğitim programlarını da içermekteydi.

Yapılan seçimlerin ardından önümüzdeki yıl Milli Ruhani Mahfil üyesi olarak topluma hizmet edecek dostlarımız seçildi ve 66.Milli Konvenşın büyük bir ruhani neşe içerisinde son buldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha işlevsel bir kullanım deneyimi ve akıllı seçenekler sunabilmek için web sitemizde çerezlerden yararlanmaktayız. Detaylar için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.