Alevi Vakıfları Federasyonuna Ziyaret

Farklı inanç ve kültürlerin kardeşçe yaşadığı güzel ülkemizde, Resmi Makamlar ve Sivil Toplum Kuruluşları ile yürüttüğümüz ilişkiler kapsamında, Alevi Vakıfları Federasyonu Genel Başkanlığı’na nezaket ziyaretinde bulunulmuştur.

Alevi Vakıfları Federasyonu Genel Başkanı Sn.Haydar Baki Doğan, Alevi Vakıfları Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri Sn.Taylan Çokyiğit ve Sn. Ali Diştaş; Türkiye Bahai Toplumu Genel Sekreteri Sn.Şemsetin Öztürk ve Dış İlişkiler Temsilciliğimizden Sn.Müfit Aksoy tarafından ziyaret edilmiştir.

Bu kıymetli ziyarette; Bahai Dini ve Bahailerin içinde yaşadıkları toplumların gelişimine katkı sunmak için yürüttüğü çalışmalar ile Hz. Bahaullah’ın insanlık için önemli bir hediyesi olan Bahai İdari Düzeni ve bu düzenin ruhani doğasının derin imaları üzerinde kapsamlı bir sohbet edilmiştir. Karşılıklı işbirliğinin sürdürülmesi kararlaştırılan bu değerli ziyaretimizde, bizleri ağırlayan Sayın Haydar Baki Doğan, Sayın Taylan Çokyiğit ve Sayın Ali Diştaş’a şükranlarımızı sunuyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha işlevsel bir kullanım deneyimi ve akıllı seçenekler sunabilmek için web sitemizde çerezlerden yararlanmaktayız. Detaylar için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.