Avustralya Başbakanı Bahai Toplumuna şükranlarını sunuyor

SİDNEY, Avustralya – Avustralya’ya ilk ayak basan Bahailer olan Clara ve Hyde Dunn’ın bu ülkeye gelişinin üzerinden yüz yıl geçti. Avustralya Bahai Toplumu bu yüzüncü yılı mevcut koşullara uygun bir şekilde kutlamaya hazırlanırken, Avustralya Başbakanı Scott Morrison’dan takdir ve teşvik dolu sıcak bir mesaj aldı.

Bahailerin bu ay içinde kutlamaya hazırlandıkları Rızvan Bayramı münasebetiyle gönderilen mesaj, geçen yüzyıl boyunca geniş topluma yaptığı katkılardan dolayı Avustralya Bahai toplumuna duyulan minnettarlığı ifade ediyor.

Mesaj aynı zamanda, Bahai toplumunun tüm Avustralyalıların işbirliğini gerektiren “benzeri görülmemiş bir sağlık krizinin ortasında” oynamaya devam edebileceği role dikkat çekiyor. “Bu meydan okuma döneminde, Bahai öğretilerinden ve Bahai dininin insanlığın, özellikle de en korunmasız olanların, refahını gerçekleştirme vaadinden güç alabileceğinizi biliyorum.”

Yakın zamanda, Yüce Adalet Evi tarafından insanlığın “özünde var olan birlik ve karşılıklı dayanışma” konusunda yapılan açıklamadan alıntı yapan Başbakan duygularını şu sözlerle aksettiriyor: “Dünya, dinin getirdiği ruhani umuda ve güce her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktadır.”

Avustralya Bahai Toplumu Milli Ruhani Mahfili bir yıl sürecek olan yüzüncü yıl döneminin başlangıcını işaret eden Cuma günü yapacağı beyanatta, Başbakanın mesajının altını çizerek hizmet ruhunun yoğunlaştırılması çağrısında bulunuyor.

Milli Ruhani Mahfil yazısında, “Bu belirsiz zamanda, bizzat bir araya gelemiyor veya uzun yolculuklar yapamıyor olabiliriz, ama herkesin iyiliği için dua edebilir, komşularımıza ve arkadaşlarımıza hizmet etmek için yeni ve yaratıcı yollar arayabilir ve toplum kurma sürecini sürdürebiliriz” ifadelerine yer vermektedir.
Bu makalenin orijinaline ulaşmak için: https://news.bahai.org/story/1411/

Daha işlevsel bir kullanım deneyimi ve akıllı seçenekler sunabilmek için web sitemizde çerezlerden yararlanmaktayız. Detaylar için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.