Hz. Abdülbaha’nın Makamı’nın inşaat alanındaki çalışmalar hız kesmeden devam ediyor

BAHAİ DÜNYA MERKEZİ – Son derece önemli bir süreç olan Hz. Abdülbaha’nın Makamı’nın inşası azimle ilerlemeye devam ederken, inşaat alanındaki çalışanların güvenliğini sağlamak için devlet yetkilileri tarafından konulan halk sağlığı tedbirlerine harfiyen uyulmaktadır.

İnşaat alanına kurulan vinç kulesi, görkemli yapının temellerinin atılmasına yardımcı olmaktadır. Perşembe günü inşaatın merkezinde derine gömülmüş destek kirişleri, üzerlerinde yükselecek yapıya sağlamlık kazandırmak için bir perde betonla örtüldü.

Merkez yapıya açılan kuzey ve güney girişlerini destekleyecek temeller ve iç bahçe alanlarından birini çevreleyecek duvarlar şekillenmektedir. Sonuç olarak, tasarımın zarif geometrisi ilk defa gözle görülebilir hale geldi.

İşlerin bir kısmı kaçınılmaz olarak yavaşlatılmış veya durdurulmuş olmasına rağmen, ilerleme yerel yönetimlerin onayıyla her aşamada devam etmektedir.

Gelecekteki çalışmalar için gerekli ayrıntılı tasarımlar son şeklini alırken, inşaatın ileriki evreleri için hazırlıklar da devam ediyor. Komplike mermer kaplı çardak ve merkez yapıdan etraftaki bahçelere uzanan tavan pencerelerinin inşası için gerekli yenilikçi teknikler için ilk testler sürdürülmektedir.

Bu makalenin orijinaline ulaşmak için: https://news.bahai.org/story/1419/

Daha işlevsel bir kullanım deneyimi ve akıllı seçenekler sunabilmek için web sitemizde çerezlerden yararlanmaktayız. Detaylar için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.