Hz. Abdülbaha’nın Suudu’nun Yüzüncü Yıldönümü: Program Sona Ererken, Katılımcılar Eve Enerji Depolamış Şekilde Dönüyor

BAHAİ DÜNYA MERKEZİ — Dünyanın dört bir yanındaki Bahai toplumlarının temsilcileri, Hz. Abdülbaha’nın örnek yaşamı üzerine derin tefekkürle geçen bir haftayı geride bırakırken, 27 Kasım Cumartesi günü yüzüncü yıl etkinliklerinin ruhaniyet dolu bir kapanışı için bir araya geldi.

Kapanış oturumunda, Uluslararası Tebliğ Merkezi üyeleri tarafından yapılan konuşmalar, farklı dillerde terennüm edilen veya okunan dualar, bir müzik gösterisi ve Bahai yazılarından pasajlar okunan bir koro etkinliği yer aldı.

Aşağıdaki görseller, önceki günlerde gerçekleşen etkinliklerden ve kapanış oturumundan bazı anların bir manzarasını sunmaktadır.

Yüzüncü yıl etkinliklerinin kapanış oturumunda bir koro Bahai yazılarından bestelenmiş parçalar söyledi.

Uluslararası Tebliğ Merkezi üyesi Antonella Demonte konuşma yaparken. Bayan Demonte, Hz. Abdülbaha’nın Suudu’ndan bu yana Bahai kurumlarının gelişimi hakkında konuştu.

Uluslararası Tebliğ Merkezi üyelerinden Holly Woodard konuşmasını yaparken. Dr. Woodard, küresel Bahai toplumunun son yıllardaki gelişimi hakkında konuştu.

Uluslararası Tebliğ Merkezi üyelerinden Rachel Ndegwa, kapanış oturumunda gerçekleştirdiği konuşması sırasında. Bayan Ndegwa toplantıyla ilgili düşüncelerini paylaştı.

Yüce Adalet Evi Binasında gerçekleşen bir gösterimde Örnek Şahsiyet filmini izleyen katılımcılar

Programın son gününde katılımcılar

Farklı ülkelerden gelen katılımcılar, Yüce Adalet Evi Binasının önündeki merdivenlerde

Katılımcılar, Yüce Adalet Evi Binasındaki toplantı salonunda

Katılımcılar, Yüce Adalet Binasının çevresindeki bir yolda

Programın son gününden bir başka katılımcı grubu

Farklı ülkelerden gelen katılımcılar, Yüce Adalet Evi Binasının önündeki merdivenlerde

Yüce Adalet Evi Binasının girişinde grup fotoğrafı çektirmek üzere toplanan katılımcılar

Hz. Abdülbaha’nın Bahai toplumunun gelişimine katkıları ve topluma hizmeti hakkında bir sergiyi ziyaret eden katılımcılar. Sergide ayrıca Hz. Abdülbaha’nın yaşamıyla ilgili eserler de yer aldı.

Yüce Adalet Evi Binasından ayrılmakta olan katılımcılar

Bu makalenin orijinaline ulaşmak için: https://news.bahai.org/story/1559/

Daha işlevsel bir kullanım deneyimi ve akıllı seçenekler sunabilmek için web sitemizde çerezlerden yararlanmaktayız. Detaylar için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.