Hz. Abdülbaha’nın Vefatının 100. Yıldönümü Anısına Yerli ve Yabancı Yetkililer Bahai Toplumuna Hitaben Mesajlar Yayınladılar

Geçtiğimiz aylarda Edirne şehrinin bazı yerlerine Hz. Bahaullah’ın yaşadığı Evi simgeleyen Bahai Evi tabelaları Edirne Belediyesi tarafından asılmıştır. Bu vesile ile, Edirne Belediye Başkanı Sayın Recep Gürkan ziyaret edilmiş ve ziyarette Hz. Abdülbaha’nın şahsiyeti ve hayatı hakkında bilgi verilirken aynı zamanda Edirne’de yaşamış olmasından dolayı Bahai toplumu için Edirne’nin çok ayrı bir öneme sahip olduğu aktarılmıştır. Bu ziyaretin ardından Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Hz. Abdülbaha’nın vefatının yüzüncü yıldönümü ile ilgili bir mesaj yayınlamıştır.

Hz. Abdülbaha’nın vefatının 100. yıldönümünü anmak üzere, Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Başkonsolos Vekili özel bir davetimize katılmış ve bu etkinlikle ilgili sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunmuştur. Ayrıca günün anlam ve önemi üzerine Başkonsolos Sayın Daria L. Darnel özel bir mesaj yayınlamıştır.

 

İsrail Büyükelçiliğine de Türkiye Bahai Toplumu adına bir ziyaret gerçekleştirilmiş Hz. Abdülbaha hakkında paylaşımlar yapılmıştır. 100. yıldönümü anısına Maslahatgüzar Sayın Irit Lillian özel bir mesaj yayınlamıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha işlevsel bir kullanım deneyimi ve akıllı seçenekler sunabilmek için web sitemizde çerezlerden yararlanmaktayız. Detaylar için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.