İkiyüzüncü yıldönümü temalı web sitesi dünyayı birbirine bağlıyor

Hz. Bahaullah’ın doğumunun ikiyüzüncü yıldönümü için yeni bir uluslararası web sitesi bugün yayına açıldı.

Önümüzdeki ay boyunca web sitesi kademeli olarak geliştirilecektir. Mevcut haliyle site, bu özel gün için hazırlanan sanatsal çalışmaları, Hz. Bahaullah’ın hayatı ve vahyi hakkında yazılar ve milli ile yerel seviyedeki liderlerin takdir ve tebrik mesajlarını içermektedir. Site önümüzdeki haftalarda daha da geliştirilecek ve Hz. Bahaullah’ın hayatı ile ilgili 18 Ekim’de yayına çıkacak olan uzun metrajlı bir film içerecektir. Web sitesi altı farklı dilde yayınlanacaktır: İngilizce, Rusça, İspanyolca, Fransızca, Farsça ve Arapça.

Pasifik bölgesinde 20 Ekim’deki ilk günbatımıyla başlayarak ve Amerika kıtasında 22 Ekim’deki son günbatımıyla son bularak site bu 72 saat boyunca, dünyanın çeşitli bölgelerinden fotoğraflar, haberler ve başka medya ürünleriyle güncellenecektir. Bazı Bahai Mabetlerinden videoların dâhil edilmesine yönelik planlar da vardır.

İkiyüzüncü yıldönümü temalı web sitesi, Hz. Bahaullah’ın hayatını ve O’nun birleştirici mesajını anarken dünyanın seçilmiş yerel bölgelerindeki her kesimden insanın kutlamalarını gözler önüne sererek tüm dünyayı birbirine bağlayacaktır. Bu yerel bölgeler, dünyanın her yerinde tüm ülkelerde gerçekleştirilecek binlerce başka kutlamaların birer örneğini teşkil edecektir.

Yüce Adalet Evi, İkiz Kutsal Günlerin “yaratılış itibarı ile benzersiz bir Varlığın, bir Tanrı Mazharı’nın dünyaya gelişinin kutlanması” için herkese bir fırsat sunduğunu yazmıştır.

Bu makalenin orijinaline ulaşmak için: http://news.bahai.org/story/1201/

Daha işlevsel bir kullanım deneyimi ve akıllı seçenekler sunabilmek için web sitemizde çerezlerden yararlanmaktayız. Detaylar için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.