İkiyüzüncü yıldönümü web sitesi ilham kaynağı olarak kalacaktır

Bahai Mabetlerinde ve gelecekte Mabetlerin inşa edileceği yerlerde gerçekleştirilen, Hz. Bahaullah’ın doğumunun ikiyüzüncü yıldönümü kutlamalarından dokuz video kaydının toplu bir derlemesi artık internet ortamında erişime sunulmuştur. (https://bicentenary.bahai.org/)

Yayınlar, videolar, fotoğraflar, hikâyeler ve sanatsal ifadeler yoluyla ikiyüzüncü yıldönümü web sitesi her kıtada gerçekleştirilen kutlamalardan bir çeşitlilik yelpazesi sunmuştur. Dünya çaplı kutlamaların 72 saatlik süreci, 23 Ekim Pazartesi günü saat 04:00’te (GMT – Greenwich Ortalama Saati) tamamlandığından beri raporlar web sitesinde yayınlanmaya devam etmiştir.

Kısa süre önce eklenen bu hikâyelerin arasında, devlet yetkilileri, dini liderler, yazarlar ve başkaları olmak üzere 120 misafirin iştirak ettiği, Hz. Bahaullah’ın birlik ve barış öğretilerine odaklanan Bahreyn’deki bir resepsiyonun raporu yer almaktadır. Endonezya’dan gelen bir başka rapor, Cakarta’da şehrin geniş kesiminin katıldığı, şarkılar, dans gösterileri ve çeşitli kültürel programlar içeren bir etkinliğe dikkat çekmektedir. Yıldönümüne ilişkin etkinliklerin yayını artık yapılmayacak ve başka içerik eklenmeyecek olsa da site, Hz. Bahaullah’ın öğretilerini başkalarıyla birlikte hayata geçirme çabalarında dünyanın her yerindeki Bahai toplumları için bir ilham kaynağı olarak erişimde kalmaya devam edecektir.

Bu özel dönem için Yüce Adalet Evi’nin Ekim 2017 tarihli mesajında buyurduğu gibi Hz. Bahaullah, “Güzel ameller, nazik sözler ve doğru davranış çağrısı yapar; başkalarına hizmeti ve ortak hareketi emreder. Ve insan türünün bütün üyelerini, ilahi öğretiler üzerinde yükselecek bir dünya medeniyeti kurma görevine davet eder.”
Bu makalenin orijinaline ulaşmak için: http://news.bahai.org/story/1218/

Daha işlevsel bir kullanım deneyimi ve akıllı seçenekler sunabilmek için web sitemizde çerezlerden yararlanmaktayız. Detaylar için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.