Lüksemburg’daki çocuklar sağlık çalışanlarına sevgilerini göndererek onlara moral verdi

ESCH SUR ALZETTE, Lüksemburg — Lüksemburg’da Bahai toplumu tarafından yapılan çocuk sınıflarına katılan çocuklar topluma hizmet etmeyi öğreniyorlar. İçinde bulunduğumuz sağlık krizi sırasında bu konuyu dile getirmede çocuklar fedakârlık yapanlar için ellerinden geleni yapmak için harekete geçtiler. Çocukların birçoğu sağlık çalışanlarına ve temel hizmetleri yürüten diğer insanlara sevgi ve takdir mesajları gönderdi.

Esch-sur-Alzette’deki Les petites pierres précieuses (Küçük Cevherler) adlı bir çocuk sınıfının öğretmeni şöyle anlatıyor: “Çevrimiçi buluşan sınıfımızda, bu kriz sırasında temel hizmetlerde çalışan doktorlar, hastane ve laboratuvar personeli, eczane ve market çalışanları, temizlik görevlileri ve benzerlerine şükranlarını ifade eden kartlar ve çizimler yapma fikri doğdu.”

Öğretmen, çizimlerin ve kartların dijital kopyalarını bir hastaneye ve komşu Dudelange’daki Ulusal Sağlık Laboratuvarına bir teşvik mesajı ile birlikte gönderdi.

Laboratuvar çalışanları, mutluluk dolu yanıtlarını sosyal medyada şu ifadelerle paylaştı: “Bu hafta sonu Ulusal Sağlık Laboratuvarı ekibi, Esch-sur-Alzette’den gelen küçük sanatçıların elinden bizlere büyük cesaret veren mesaj aldı.”

Başka bir grup çocuk da benzer şekilde, hayati hizmetler gerçekleştirenlerin özverili çalışmalarına minnettarlıklarını ve takdirlerini ifade eden kartlar hazırladı. Yerel doktorlar, eczane ve market çalışanları bu mesajları sıcak bir şekilde aldı ve çoğu gözyaşlarına hâkim olamadı.

Bu makalenin orijinaline ulaşmak için: https://news.bahai.org/story/1406/

Daha işlevsel bir kullanım deneyimi ve akıllı seçenekler sunabilmek için web sitemizde çerezlerden yararlanmaktayız. Detaylar için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.